zpdazpda
Zasilacz impulsowy do 15W - ZPP 15
Przeznaczenie

Zasilacz ZPP-15 przeznaczony jest do zasilania elementów automatyki oraz aparatury kontrolno pomiarowej o napięciu zasilania 24VDC. Przeznaczony jest dla zabudowy na typowych listwach zaciskowych typu TB-35 /DIN-35mm / zlokalizowanych w szafach lub w skrzynkach obiektowych.
Uwaga: Mocując zasilacz na szynie należy zwrócić uwagę, aby odległość między zasilaczem a pracującymi obok innymi urządzeniami wynosiła >10mm.

Budowa

Zasilacz ZPP-15 pracuje w oparciu o zasadę przetwarzania impulsowego, co zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności. Przetwarzanie oparte jest na zasadzie przetwornicy zaporowej objętej pętlą sprzężenia zwrotnego stabilizującego napięcie wyjściowe. Takie rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia dużą odporność na stany nieustalone i łagodne narastanie napięcia na wyjściu bez przeregulowań i oscylacji. Urządzenie posiada bezpiecznik oraz diodę LED sygnalizującą obecność napięcia na wyjściu.
Zastosowany układ elektroniczny zabezpieczony jest przed zwarciem zacisków wyjściowych poprzez układ ograniczenia prądowego.
Dzięki zastosowanej galwanicznej separacji między zaciskami wejściowymi (sieć) i wyjściowymi oraz zewnętrznej obudowie z tworzywa sztucznego zapewnione jest bezpieczeństwo obsługi dla urządzeń klasy I wg PN-93/T-42107.

Pliki
Karta katalogowa
1991-2021 Copyright ZPDA All Rights Reserved
iso