zpdazpda
Zasilacz impulsowy do 240W - ZPM 240
Przeznaczenie

Zasilacz ZPM-240 przeznaczony jest do zasilania urządzeń elektroniki i automatyki przemysłowej, które wymagają napięcia 24 V DC. Urządzenie jest przewidziane do zabudowy we wnętrzu szaf sterowniczych. Zasilacz należy montować w pozycji poziomej zachowując odstęp min. 15mm od sąsiedniego urządzenia w celu zapewnienia swobodnego przepływu powietrza.

Budowa

Zasilacz ZPM-240 działa na zasadzie przetwarzania impulsowego, co zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności. Przetwarzanie oparte jest na zasadzie przetwornicy przepustowej objętej pętlą sprzężenia zwrotnego stabilizującego napięcie wyjściowe. Takie rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia dużą sprawność oraz małe tętnienia na wyjściu.
Zastosowany układ elektroniczny zabezpieczony jest przed zwarciem zacisków wyjściowych poprzez układ ograniczenia prądowego. Urządzenie posiada zabezpieczenie nadnapięciowe, bezpiecznik oraz diodę LED sygnalizującą obecność napięcia na wyjściu.
Dzięki zastosowanej galwanicznej separacji między zaciskami wejściowymi (sieć) i wyjściowymi oraz zewnętrznej obudowie metalowej z zaciskiem ochronnym zapewnione jest bezpieczeństwo obsługi dla urządzeń klasy I wg PN-93/ T-42107.

Pliki
Karta katalogowa
1991-2021 Copyright ZPDA All Rights Reserved
iso