zpdazpda
Zasilacz liniowy - jedno napięciowy - ZLP 01
Przeznaczenie

Zasilacz ZLP-01 przeznaczony jest do zasilania elementów automatyki oraz aparatury kontrolno pomiarowej (np. przetworników dwuprzewodowych) o napięciu zasilania 24VDC, gdzie wymagane jest napięcie o względnie małych tętnieniach oraz wymagany jest całkowity brak zakłóceń radioelektrycznych mogących pogorszyć wyniki pomiaru. Przeznaczony jest dla zabudowy na typowych listwach zaciskowych typu TB-35 /DIN-35mm/ zlokalizowanych w szafach lub w skrzynkach obiektowych.
Uwaga: Mocując zasilacz na szynie należy zwrócić uwagę, aby odległość między zasilaczem a pracującymi obok innymi urządzeniami wynosiła >10mm.

Budowa

Układ przetwarzania zasilacza zabudowany jest w obudowie Phoenix przeznaczonej do zabudowy listwowej.
Zasilacz ZLP-01 jest liniowym zasilaczem wyposażonym w transformator sieciowy oraz elektroniczny stabilizator napięcia. To rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia dużą odporność na stany nieustalone, doskonałą odpowiedź impulsową oraz małe tętnienia na wyjściu i nie emitowanie żadnych zakłóceń radiowych.
Zastosowany układ elektroniczny zabezpieczony jest przed zwarciem zacisków wyjściowych (w przypadku zwarcia zadziała w zasilaczu ograniczenie prądowe).
Konstrukcja zasilacza zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania dzięki galwanicznej separacji między zaciskami sieciowymi i wyjściowymi oraz zastosowanej obudowie z tworzywa sztucznego. Bezpieczeństwo obsługi dla urządzeń klasy I.

Pliki
Karta katalogowa
1991-2021 Copyright ZPDA All Rights Reserved
iso