zpdazpda
ZAKRES USŁUG

Projektowanie

Nasze urządzenia ciśnieniowe są projektowane i produkowane w oparciu o uznane normy EN, ISO, DIN i ASME.

Zwężki pomiarowe są obliczane i projektowane zgodnie z normami: PN-EN ISO 5167-1, -2, -3, -4, ISO/TR 15377, ASME MFC-14M. Do obliczania zwężek stosowany jest program komputerowy, a projekty opracowane są przez doświadczonych pracowników.

Urządzenia ciśnieniowe spełniają wymagania Dyrektywy Ciśnieniowej 97/23/WE i certyfikowane są przez jednostkę notyfikowaną UDT oraz oznaczane znakiem CE, kiedy wymagają tego parametry procesowe.

Wytwarzanie

Do produkcji urządzeń ciśnieniowych stosowane są materiały od kwalifikowanych dostawców wraz ze świadectwami 3.1 wg PN-EN 10204.

Obróbka części odbywa się na nowoczesnych obrabiarkach CNC. Toczenie elementów o średnicach do 1300mm i długościach do 8000mm.

Firma stosuje certyfikowane technologie spawania zgodnie z normą PN-EN ISO 15614. Spawanie urządzeń ciśnieniowych obywa się przez certyfikowanych spawaczy wg normy PN-EN 287. W zależności od grubości ścianki stosowana jest obróbka cieplna po spawaniu (PHWT). Nasze urządzenia w zależności od ich kategorii poddane są badaniom nieniszczącym spoin (NDT) zgodnie z normami EN oraz poddane są próbie ciśnieniowej. Obróbka cieplna jest także stosowana dla spełnienia wymagań NACE MR 01-75.

System jakości

ZPDA Sp. z o.o. posiada wdrożony system zapewnienia jakości wg normy EN ISO 9001.

1991-2024 Copyright ZPDA All Rights Reserved
iso